Aktivity
  Prvé stretnutie
 Učastníci
 Certifikát
 Pozvánka
 Pozvánka 19.12

 


   Aktivity 1.stretnutia

 
 
  Tretí deň
  4. deň-Krakow
  Piaty deň
  6.deň-TAPAN
  7.deň-TAPAN
  ôsmy deň
  Deviaty deň
  Desiaty deň
  Jedenásty deň
  Dvanásty deň
  Ohlasy v tlači
 

  Domov

 


 

 

             Daniela Honišková .

   

Moje zápisky zo Zakopaného

1 deň : (pondelok 19.11 2012) Dnešný deň začal stretnutím pred budovou školy a na sledy presunom mikrobusom do Zakopaného. Veľký rozdiel v architektúre  bol badateľný už pri hraničnom prechode, kde sme zbadali krásne drevené chalúpky. Po príchode do Poľska sme sa ubytovali v útulnom penzióne Jurek. Mestečko bolo očarujúce. Nádherné drevená architektúra vyplávala na ľudí veľmi prijemne. Človek sa tam cítil ako doma. Nasledovalo zoznámenie sa z novou školou, pedagógmi a študentmi v Zakopanom. Správali sa k naozaj obzvlášť pohostinne a priateľský.

 2. deň (utorok 20.11 2012) Deň začal výdatnými raňajkami vo forme švédskych stolov a následné oboznámenie s pracou v skole. Prvé školské hodiny sme strávili v dielňach kde nás oboznamovali s nástrojmi a s tým čo budeme robiť. Nesmierne som sa na pracú ktorú nám vybrali tešila, pretože to mala byť práca z drevom, ktorú som nikdy neskúšala.

 3. deň (Streda 21.11.2012) Tento deň sme strávil väčšinou v plenéri, kde sme spoznávali zákutia mestečka vhodne na kreslenie. Bolo z čoho vyberať. Každý jeho kút bol plný ornamentov na prenádhernej drevenej architektúry. Náhodou sme v záhrade jedného domčeku videli prekrásnu mačku ktorá ma aj neskôr inspirovala k návrhu na drevenú dosku. Neskôr som si začala robiť zopár ďalších návrhov na drevenú dosku ktorú mame v škole.

4. deň (štvrtok 22.11.2012)  Na tento deň som sa nesmierne tešila, pretože náš čakal výlet do Krakova. Ceste trvala dve hodiny ale stála za to. Spoznávali sme históriu mesta, jeho kultúru vďaka výkladu poľskej pani profesorke. Taktiež galérie a miestnych známych aj pouličných umelcov. Toto mesto by som mohla nazvať aj ako keby malou Prahou, vďaka jeho malému orloju, ktorý sme bohužiaľ iba počuli. Po meste som počula aj videla ľudí z rôznych krajín ale samozrejme prevažne Poliakov. Bola som celkom pyšná, že som miestnym celkom už aj začala rozumieť.

 5.deň ( piatok 23.11.2012) Dnešný deň sme opäť strávili v plenéri. Doháňali sme par prac aby sme mali čo vystaviť na záverečnú vernisáž. K večeru sme zašli do krásnej veľkej galérie ktorá sa náhodou nachádzala hneď vedľa nášho penziónu. Dozvedeli sme sa veľa o ďalších miestnych umelcoch a ich krásnych dielach.

6. deň (sobota 24.11 12)Presne za mesiac sú Vianoce. Deň sme strávili doťahovaním prác z plenéru navrhnutím ďalších návrhov a menším odpočinkom. Po obede sme sa vybrali do mesta pochodiť po miestnych obchodíkoch. Pokúpiť zopár známych poľských cukroviniek a suvenírov. Po nákupoch nasledovalo dlhé fotenie mesta pokým sme sa nemuseli ponáhľať na večeru.

7.deň (nedeľa 25.11.2012) dnes sme si užívali zaslúžený odpočinok a dlhé vyvaľovanie v posteli po dlhom a namáhavom týždni, ktorý nebol práve najteplejší. Poobede sme si išli pofotiť zvyšok mesta aby sme mali doma čo ukazovať.

8. deň (pondelok 26.11.2012) Dnes sme boli už od 9:00 aby sme mohli konečne začať pracú z dlátami na našich doskách. Nič zábavnejšie som v živote nerobila. Práca z drevom vyžadovala presnú, jemnú a zároveň tvrdú ruku. Pomocou profesora ktorý nad nami dohliadal sa mi podarili spraviť prvé obrusy a celkove začiatky mojej rezby do dosky. Neskôr nás v škole nás čakala, ako každý deň, desiata podľa našej chuti a teplý čaj.

9. deň (utorok 27.11.2012) Dnes som usilovne pracovala, aby som už bola v štádiu dokončenia dosky, ale par veci som ešte nedotiahla, tak som si úplné dokončenie nechala na zajtrajšok. Dnes sme boli aj na vyučovacích hodinách Anglického jazyka a Histórie a taktiež Poľského jazyka. Po práci v skole sme dokončovali ešte par prac a malieb na vernisáž, ktorá sa neodkladne blížila.

10. deň (streda 28.11.2012) Dnes sa dokončovali posledne detaily  na doske natrieť a hotovo. Potom sa vybrali prace na vernisáž a šli sme odpočívať a pomaly sa pripraviť na náš veľký deň.

11. deň ( štvrtok 29.11.2012) Vernisáž prebehla veľmi prijemnej atmosfére oboch žiakov a pedagógov škoľ. Hrali tam aj žiaci v Ľudových krojoch Slovensku hymnu čo bolo veľmi milé. Počuli sme krásne ďakovania a príhovory oboch riaditeľov a dostali pekne gratulácia a darčeky s certifikátom od školy, ktoré nám budú navždy pripomínať tento pobyt a spoluprácu. Pred celou touto parádou sme ešte stihli pozrieť hodinu výrobu huslí a ďalšiu úžasnú galériu ktorú videli aj naši učitelia zo Slovenska.

12. deň ( piatok 30.11.12) po ranom prebudení a raňajkách nás čakalo smutné lúčenie. Pobalili sme sa upratali izby, odovzdali kľúče a šli sa rozlúčiť z pedagógmi a žiakmi. Vedci sme sa vyobjímali nastúpili a pomaly odchádzali domov. Nikomu sa nechcelo vrátiť boli to proste úžasne a nezabudnuteľné dva týždne plne zážitkov, tvrdej prace, únavy a krásnych spomienok. Dúfam, že sa ešte niekedy do tohto malebného tatranského mestečka vrátim .  

 

 DANIELA HONÍŠKOVÁ 2 .B

 


 

Kontakt - Ing.Bc. Malík Ondrej , projektmanager      

  • adresa: Súkromná stredná umelecká škola, Hálkova 2968/22, 010 01 Žilina

  • adresa domov : Turzovka, Závodie 124

  • miestnosť :  učebňa IVTč.216, prípadne  zborovňa školy

  • t. č.: 0907/838381

  • e - mail: malik.ssus#gmail.com ( znak #  nahraďte znakom @)
                    

  • http://www.malik8.borec.cz/web/index.htm

 

  ... napíšte mi ...

aktualizované 22.12.2012
© Ing. Bc. Malík Ondrej

 


 


 


 

Učastníci

Júlia Jančová
Nikola Čuláková
Lucka Miškovčik
Petra Belešová
Dominka Činger
AM Bukovanová
Danka Honišková
K.Gašpieriková
Betka Božeková

 

  Domov
 


 

 

 

© Ing. Bc. Malík Ondrej